Várkert Bazár – Multifunkciós rendezvényterem

(1013 Budapest, Ybl Miklós tér 2-6.)

A Várkert Bazár (más néven: Várbazár) Budapest I. kerületében található, az Ybl Miklós téren. Kiemelt műemlék, a világörökség része. Évek óta otthont ad különböző méretű, stílusú rendezvényeknek. Ha rendezvényhelyszínt keres eseményének, akkor jó helyen jár! A multifunkciós Rendezvényterem, a Nyugati pincerendszer, az Öntőház udvar, a Vetítőterem és a Szárazárok is rendelkezésükre áll egy felejthetetlen alkalom szervezésére.

A Várkert Bazár Ybl Miklós tervei szerint épült 1875 és 1883 között neoreneszánsz stílusban, a Várkert Duna felöli lezárásaképpen. Eredetileg kereskedelmi funkciót töltött be, árkádsorai egykor üzletekkel voltak tele. 1883-tól 1888-ig az északi szárnyában működött a Budai nőipari tanműhely, 1890-től 1895-ig pedig a Történeti Arcképcsarnok volt itt látható. 1884-ben Stróbl Alajos volt az első szobrász, aki a bazár árkádsorán saját műtermet tudhatott a magáénak. Őt még körülbelül nyolcvan művésztársa követte az elkövetkezett száz év során. Az épületben működött 1961 és 1984 között a Budai Ifjúsági Park (becenevén „Ifipark”, rövidítve: BIP), mely számos zenei rendezvénynek, koncertnek adott otthont. 1980-ban egy Edda koncert során a park bejáratához vezető lépcső kőfala leomlott. Állapota az 1980-as évektől fogva folyamatosan romlott, mely az épület teljes lezárásához vezetett. 2011-ben kezdődött el a teljes rekonstrukció, mely 2014-ben ért véget.

varkert-bazar-rendezvenyhelyszin-budapest-party-service

A Fülkepavilonon keresztül megközelíthető rendezvényterem technikai adottságainak köszönhetően kiválóan alkalmas konferenciák, termékbemutatók, gálavacsorák, divatbemutatók, kiállítások, bálok, színházi és koncert előadások, de akár családi rendezvények és filmforgatások lebonyolítására is.

A rendezvényterem ötvözi az Ybl Miklós által tervezett eredeti épületelemeket a mai kor legmodernebb építészeti vívmányaival. A terem előcsarnoka egy látszóbeton doboz, amelynek egyik oldala láthatóvá teszi a régi támfalat, a másik oldalfalat pedig kinagyított részletek borítják az 1493-ban megjelent Hartmann Schedel-féle Világkrónikából, amely a budai vár legelső hiteles ábrázolását tartalmazta. Az előcsarnok két végét egy-egy matt üvegű fényrudakkal megvilágított büfépult foglalja el. Az előcsarnok két türkizkékre festett ruhatárából nyílik a háromszintes mélygarázsba vezető átjáró.

A 900 nm-es rendezvényterem falait feketére festett, apró ledlámpákat magába foglaló akusztikus faburkolat borítja.
Rendezvényterem hasznos területe: 900 m2
A rendezvényterem előterének hasznos terület: 880 m2
A rendezvényterem belmagassága: 6,38 m
Internet elérés: a wifi alap esetben 800 user-re alkalmas, de optimalizálható további létszámra.

Amennyiben a Várkert Bazár, mint rendezvényhelyszín felkeltette érdeklődését, töltse ki ajánlati űrlapunkat és örömmel készítünk Önnek személyre szabott ajánlatot.